Co wchodzi w koszty budowy domu?

 

Wiele osób zastanawia się co właściwie wchodzi w cenę projektów domów z kosztorysem, skąd bierze się taka, a nie inna cena?

 

W tym celu zasięgnąłem informacji u źródła, czyli u firmy www.e-domy.pl , która w swojej ofercie posiada projekty domów z kosztorysem. Możesz tam zauważyć, że kosztorys dzieli się na kilka części, dzięki temu wiesz ile kosztuje poszczególny etap budowy domu.

 

Poza tym część osób, które budują dom to osoby, które można określić mianem złotej rączki. Dzięki temu nie potrzebują oni zlecania pewnych usług i dzięki temu, że projekt domu z kosztorysem ma kilka części wiedzą na którą oni mają zwrócić uwagę.

 

Co wchodzi w koszta związane z budową domu?

  • Cena działki – tego nie uwzględniają projekty domów z kosztorysem, ponieważ każda osoba może kupić działkę innej wielkości. Poza tym niektóre osoby odziedziczają działki, właśnie dlatego koszty zakupu działki musisz doliczyć do tego co widzisz na stronie z gotowymi projektami domów
  • Budowa domu w stanie surowym otwartym – można to po prostu określić jako wybudowanie fundamentów i postawienie czterech ścian z dachem. W takim domu nie ma okien ani drzwi
  • Stan surowy zamknięty – w takim domu już da się mieszkać, jeżeli ktoś się uprze. Co prawda nie ma ciepłej wody, prądu, jednak są okna i drzwi. A jeżeli ktoś jest „złotą rączką”, to może pojechać na weekend i wykańczać dom.
  • Dom w stanie deweloperskim – taki dom zawiera praktycznie wszystko. Światło, kanalizację, wykończone płytki, podłogi. Nie zawiera jednak mebli i wyposażenia wnętrz (warto o tym pamiętać)

 

Z reguły firmom budowlanym możesz zlecić to w jakim stopniu chcesz by twój dom został wybudowany. A projekty domów z kosztorysem zwykle podają koszty budowy każdego z etapu. To bardzo pomaga dowiedzieć Ci się ile będzie mniej więcej kosztowała realizacja projektu domu, który wybierzesz. Oczywiście możesz poszukać tańszych wykonawców, jednak to już działania, które musisz zrobić na własną rękę.

 

 

About the author: admin