Najczęstsze błędy popełniane przy ocieplaniu domu

Każdy z nas chciałby mieć dom energooszczędny, którego ogrzewanie kosztuje jak najmniej. Aby było to możliwe należy prawidłowo przeprowadzić ocieplenie budynku, niestety jak się okazuje nie jest to sprawa łatwa, i bardzo często pojawiają się błędy, a oto zestawienia najczęściej popełnianych błędów podczas ocieplania:

  1. Podłoże jest nieprawidłowo przygotowane. Aby ocieplenie było efektywne musi ono być przeprowadzane na powierzchni gładkiej, suchej i oczyszczonej z pyłów, co często jest bagatelizowane przez ekipy budowlane.

2. Nieprawidłowa kolejność wykonywania pracy. Klej powinien być nakładany w pierwszej kolejności, dopiero w nim należy zatopić siatkę – niestety dla wielu kolejność nie ma znaczenia.

3. Brak zagruntownia – wielu budowlańców nakłada tyn cienkowarstwowy bezpośrednio na siatkę, bez uprzedniego zagruntowania, w efekcie tynk nie jest odpowiednio związany, a ocieplenie nieszczelne a tynk już po kilku latach zaczyna pękać, w dalszej kolejności zaś odpadać od ściany całymi płatami.