Piec kondensacyjny, a grzejniki

 

Ostatnio mój znajomy zajmujący się budowlanką dostał pytanie czy warto połączyć piec kondensacyjny z grzejnikami. Wszystkie nowoczesne kotły tego rodzaju, a tylko z takimi będziemy obcować na https://sklep.auroks.pl/piec-kondensacyjny są do takiej funkcji jak najbardziej. Chodzą bardzo często obiegowe opinie (głoszone zresztą albo przez laików albo przez pseudoekspertów), że w naszym klimacie i przy naszej częstotliwości grzania będzie to średnio opłacalne. Najnowsze badania dowodzą jednak że kondensacja nadal będzie zachodziła przez praktycznie cały sezon grzewczy.

 


Odpowiedź więc brzmi: tak! Zdecydowanie warto. Powiem więcej – piec kondensacyjny jest dobry w dosłownie każdej konfiguracji. W przypadku nowszych grzejników ciepło napłynie do wszystkich pomieszczeń w ekspresowym tempie i będzie utrzymywać się przez bardzo długi czas – oczywiście przy odpowiednim ociepleniu i izolacji. W połączeniu z piecem kondensacyjnym, okazać się może, że na ogrzewanie wydamy przysłowiowe grosze.

 

Piec kondensacyjny jest dobry w każdej konfiguracji.

Piec kondensacyjny jest dobry w dosłownie każdej konfiguracji.

 

Myślę więc, że tym krótkim wpisem rozwiałem wątpliwości. Szkoda na nie czasu. Piec kondensacyjny jest znakomitym rozwiązaniem. Jeśli tylko planujecie wymianę kotła – dołóżcie trochę pieniędzy i bierzcie opisywany tutaj przedmiot.

 

About the author: admin