Piec na ekogroszek kontra inne sposoby ogrzewania

Jak wygląda ogrzewanie przy pomocy pieca na ekogroszek w porównaniu z innymi sposobami ogrzewania?

Czy jest ono bardziej, czy mniej opłacalne?

W tym artykule poznasz krótkie porównanie produktów auroks.pl , a dokładniej pieców na ekogroszek, z innymi formami ogrzewania. Skupię się na kosztach związanych z instalacją, oraz ogrzewaniem domu. Jednak warto pamiętać, że np. piec na ekogroszek oznacza również inne korzyści, które płyną z wybrania tego sposobu ogrzewania.

 

Koszt Ogrzewanie tradycyjne Piec na ekogroszek Ogrzewanie gazowe
Instalacja Do 2000zł Od 6000 zł 3000-6000zł
Koszty dodatkowe Komin Komin Brak
Naprawy usterek Stosunkowo tanie Drogie Stosunkowo drogie
Przeciętne koszty ogrzewania w skali roku (przybliżone) 3000zł 2000 zł 5000 zł

 

Jak widać piec na ekogroszek wypada całkiem nieźle na tle innych rodzajów ogrzewania. Najkorzystniejsze wydaje się ogrzewanie tradycyjne, jednocześnie jest ono najbardziej czasochłonne. Wymaga uwagi, ciągłego dopłacania do pieca. Ogrzewanie gazowe jest najwygodniejsze, jednocześnie najdroższe. Dlatego też wybór pieca na ekogroszek wydaje się wybraniem złotego środka, pomiędzy komfortowym ogrzewaniem domu, a kosztami związanymi z ogrzewaniem.

 

Piec na ekogroszek wypada całkiem nieźle na tle innych rodzajów ogrzewania. 32141249961787(4)

Piec na ekogroszek wypada nieźle na tle innych rodzajów ogrzewania.

 

Jest to najlepszy wybór, kłopoty zaczynają się tak naprawdę w sytuacji, gdy z piecem coś się stanie i dojdą koszty naprawy. W takiej sytuacji faktycznie koszty związane z ogrzewaniem przy pomocy ekogroszku mogą być znacznie większe niż w pozostałych rodzajach ogrzewania.

 

About the author: admin