Płytki ręcznie formowane – ciekawa alternatywa na wykończenie kuchni

 

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z wykończeniem kuchni jest wybór sposobu na ozdobienie oraz zabezpieczenie przestrzeni znajdującej się nad zlewem, a często również i kuchenką. Jeśli decydujemy się na dość tradycyjną aranżację, w której wymienione elementy znajdują się przy ścianie, musimy w odpowiedni sposób ją wykończyć.

 

 

Tradycyjne kafelki

 

Spora część osób decyduje się na wykorzystanie ceramicznych kafelek. Ich wybór na rynku jest naprawdę bardzo duży, więc pod względem estetycznym każdy może znaleźć elementy idealne dla siebie. Matowe, błyszczące, jednokolorowe, pokryte kwiatowymi wzorami lub geometrycznymi figurami – to tylko kilka opcji estetycznych, które dopasować można właściwie idealnie do sposobu aranżacji reszty pomieszczenia.

 

Szklane panele

 

Inną ciekawą i coraz częściej wybieraną formą wykańczania kuchni staje się wybór specjalnych, szklanych paneli. W odróżnieniu od składających się z wielu elementów kafelków, stanowią one zwykle jedną, spójną całość. Nadrukowana na takim panelu grafika może robić naprawdę imponujące wrażenie i świetnie współgrać z pozostałą częścią kuchni.

 

Ręcznie formowane płytki

 

W firmie sklep.auroks.pl/plytki-klinkierowe z łatwością znaleźć można jeszcze jedną formę wykańczania kuchennej ściany – ręcznie formowane płytki. Ich sposób produkcji przypada do gustu przede wszystkim fanom tradycyjnych materiałów budowlanych. Płytki takie powstają bowiem dzięki odcięciu lica od prawdziwej cegły. Po ich ułożeniu na ścianie osiągnąć można:

 

  • bardzo ciekawy,
  • rustykalny efekt,

 

 

 

który sprawdzi się przede wszystkim w pomieszczeniach o ciepłym, domowym klimacie. Jako że w kuchni płytki takie będą miały kontakt z wilgocią oraz tłuszczem, warto je dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi substancjami impregnującymi.

 

About the author: admin