Rekuperacja energii elektrycznej

 

Dla jeszcze bardziej pełniejszego zrozumienia, czym jest rekuperacja, redaktorzy z http://www.wojwent.com przygotowali ciekawy tekst o tym procesie, który jest również wykorzystywany w przypadku energii elektrycznej. Działanie tego mechanizmu jest podobne, jak w przypadku tradycyjnej rekuperacji w naszym domostwie. Tutaj jednak sytuacja ta ma miejsce głównie w komunikacji masowej, a więc tramwajach, trolejbusach a nawet pociągach.

 

Jak więc działa rekuperacja i wszystko co z nią związane w zupełnie innych warunkach?

 

Przebiega to mniej więcej w ten sposób, że przy hamowaniu pojazdu szynowego, energia jest magazynowana i przekazywana dalej do wykorzystania.

 

Jak działa rekuperacja? Odpowiedź znajdziemy w artykule.1231121181_720(18)

Jak działa rekuperacja?

 

Działanie rekuperacji jest więc tutaj identyczne. Oczywiście możliwość takiego zastosowania wymaga nowoczesnej technologii i często przebudowanie całych układów w bądź, co bądź wielkich maszynach.

 

Nowoczesne jednostki w prawie każdym wypadku, są w takie rozwiązania zaopatrzone. Problemem niestety tutaj może być sieć trakcyjna.

 

Wymienienie jej już nie należy do najprostszych i najtańszych rozwiązań. Jeśli jednak władze danego miasta planują taką modernizację, to wówczas prawie na pewno rekuperacja będzie możliwa.

 

About the author: admin